Mine Koldaş

Mine Yugoslav anne ve İzmirli babanın ikinci çocuğu olarak İzmir’de dünyaya gelmiştir. Çocukluk yıllarından itibaren hareketli, enerjisi yüksek, ele avuca sığmayan Mine ailesinin İstanbul’a yerleşme kararı ile İzmir’de başlayan eğitim hayatına Etiler Lisesi’nde devam etmiş ve mezun olmuştur.

Lise çağlarındayken 16 yaşında, Türkiye güzellik yarışmasına girmiş ve başarı elde etmiştir. Okulu bitirdikten sonra Beşiktaş Belediye Konservatuarı Türk sanat müziği bölümüne gitmiştir. Radyo sanatçısı teyzenin teşviki ile ünlü gazinoların kadrolu sanatçısı olarak sesi ve sahne şovları ile profesyonel sahne hayatına adım atmıştır.

Bir Koldaş’ta 6 Kariyer

– Türkiye Güzeli Mine ;

1977 yılı Türkiye Güzeli seçilerek, Japonya da düzenlenen ”Miss International” yarışmasında Türkiye Cumhuriyetini temsil etmiş ve 98 ülke arasında 5. olmuştur. 1980 yılında ikinci kez Türkiye Güzeli seçilerek Asya Güzellik Yarışmasında 2th Runner-up ve ”Miss Talent” (yetenek güzeli) seçilerek yarışma jürisi tarafından 2 ödül birden alarak ülkemizi başarıyla temsil etmiştir.

– Milli manken Mine ;

6 yıl Başak Gürsoy mankenlik ajansına bağlı çalışarak ulus ve uluslararası defilelerde görev almıştır.

– TV sunucusu Mine ;

TRT Güneş Tecelli ile birlikte halk tarafından çok izlenen ve sevilen yarışma programında uzun bir süre sunuculuk yapmıştır.

– Sinema sanatçısı Mine ;

60’a yakın reklam filminde oynayarak sinema sektörünün dikkatini çekmiş, sinema ve tiyatro ustaları Zeki Alasya ve Metin Akpınar’la, Baş Belası filminde başrolü paylaşmıştır. TRT’de Perihan Abla ve Mesela Muzaffer gibi dizilerde de rol almıştır.

– İyi bir Anne ;

Mine Koldaş iki çocuk annesidir. Kendi annesinde gördüğü bilgi, sevgi ve duyguyla çocuklarına iyi bir anne olmak için, iş yaşantısında birçok şeyden ödün vermiştir. Anneliğin ne kadar kutsal bir meslek olduğunu her fırsatta dile getiren Koldaş, ” Bana anneliği öğreten anneme teşekkürü bir borç bilirim” sözleriyle de bilinir.

– Ses sanatçısı Mine ;

Profesyonel sahne hayatında Maksim gibi ünlü gazinolarda anlaşmalı sanatçı olarak ve Eventler’de sahne almıştır. Evlendikten sonra eşinin bürokrat olmasından dolayı Ankara’ya yerleşmiştir. Çeşitli yarışmalarda jüri görevini üslenmekte olup aynı zamanda çeşitli yardım kuruluşlarında aktif görev almaktadır. Bir çok dernekte ve elçililerde fahri olarak özel gecelerde sahne almıştır. İstanbul’a tekrar dönen Mine Koldaş pop müzikle başlayıp, Türk Sanat Müziğiyle biten sahne performansı ile konser, çeşitli eventlerin vazgeçilmez sanatçısı olmuştur.

Paylaş
Call Now Button
× WhatsApp Hattı